10:41

24 MIĘDZYNARODOWY KONGRES I TARGI KOSMETYCZNE LNE & SPA 5-6.11.2011 KRAKÓW

    O konferencji i targach dowiedziałam się z portalu ibeauty.pl. Szybko sprawdziłam cenę wejściówki i.. stwierdziłam, że nie - 130 zł to zbyt dużo. Postanowiłam wziąć udział w konkursie, wysłałam maila absolutnie nie spodziewając się wygranej. Gdy 4 dni przed wydarzeniem otrzymałam maila, iż należę do grona trzech szczęśliwych zwycięzców szybko zmieniłam plany na weekend. Czy było warto?
    Na wstępie czekała mnie ogromna kolejka do wejścia. I to jeszcze nie najlepiej oznaczona. Cóż, stanęłam tu gdzie wszyscy. Szczęśliwie, kolejka szybko posuwała się do przodu. Odebrałam wejściówkę, powiedziałam hasło, a upominek nie był jeszcze przygotowany. No to malutki minus, ale problemu nie było, bo państwo z obsługi grzecznie poprosili mnie, abym przyszła później. Spojrzałam na swój identyfikator i bardzo miło się zaskoczyłam- 3 literki wywołały uśmiech na moich ustach- miałam wejściówkę VIP. Nie wiem co to dawało, ale było to mile zaskakujące.
    Widząc te okropne tłumy w środku, bardzo się ucieszyłam, że dwa dni wcześniej zaplanowałam, na które zajęcia się udam i że spojrzałam na mapę, by wiedzieć w którą stronę pójść. A poruszanie się było niezwykle utrudnione przez wszędzie zgromadzone panie i trochę panów.
    Uff, udało mi się dostać do sali kongresowej, gdzie miały odbyć się zajęcia z metodyki masażu pleców. Usiadłam w ciemnej sali pełnej ludzi, a tłum napływał. Cieszyłam się, że byłam chwilę wcześniej i miałam miejsce siedzące pod samą sceną. Czekanie umilała muzyka lecąca w tle. Dwie panie sprawiające miłe wrażenie wyszły na scenę i przywitały zebranych na kongresie les nouvelles esthetiques.
    Panie zeszły ze sceny i szybko je zastąpił dr. Paweł Piątkowski. Wykład był skierowany tak samo jak cały kongres do specjalistów w danych dziedzinach, albo chociaż do osób mających podstawową wiedzę w zakresie. Jednak nie żałuję czasu tam spędzonego- na zajęciach z masażem dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy-mianowicie jak powinno był prawidłowo ułożone ciało, jak prowadzić ręce, aby nie przesadzać z preparatami nadającymi poślizg (olejki są jak najbardziej wskazane, ale w małej ilości i tylko na początku masażu, bo inaczej niweczą cały masaż), o tym, że masaż przeprowadzany rano powinien być inny niż wieczorem, że nie tylko mięśnie ale i powięź powinna być masowana (gdy po masaży boli nas kark, jest to często spowodowane właśnie brakiem masażu powięzi karku), dowiedziałam się także, po czym poznać, że masaż został źle przeprowadzony.
    Następnymi zajęciami, na które szybko pobiegłam (o ile takie stwierdzenie jest możliwe w takim tłumie) były zajęcia OPI: manicure hybrydowy. Oczywiście to także były zajęcia dla osób "z branży" jednak nie żałuję spędzonego tam czasu. Zademonstrowano nam jak wygląda wykonanie takiego manicure. Dowiedziałam się, że jest to metoda skierowana dla osób, które mają krótkie paznokcie (jednak nie mogą być one cienkie i wyginające się). Dużym plusem było, że modelka została wybrana z widowni, jednak nie miała bruzd na paznokciach, wiec nie mogliśmy zobaczyć tego właśnie działania (metoda ponoć świetnie maskuje bruzdy do do 2mm w głąb płytki). Szkoda, że organizator nie przewidział takiego zainteresowania zajęciami z forum manicure pedicure.
    Nie mogłam się oprzeć wykładowi na temat innowacyjnego projektu prozdrowotnego w Polsce- Polish Holistic Team. Same zajęcia brzmiały trochę jak sekciarskie przemówienie. Ale. No właśnie, ale. Czy nie chcielibyśmy aby lekarze podchodzili do nas indywidualnie? Aby nie patrzyli na nas jak na chorobę. Ale jako na Pelagię Iksińską,której trzeba pomóc, bo coś jej dolega? Czy nie chcemy, aby podchodzono do nas indywidualnie? Czy nie marzą nam się szpitale blisko natury, skupiające specjalistów w jednym miejscu? Podczas tego wystąpienia przedstawiono także wodę antyoksydacyjną- Potencjałkę, na której kosmetyki robi swoje kosmetyki Pat & Rub Kinga Rusin. Mnie woda nie skusiła, ale upewniłam się, że dobrze robię nakładając kremy tylko na mokrą skórę.
    Nie mogłam opuścić zajęć z Pauliną Pastuszak, która prowadziła zajęcia ze zdobienia akwarelowych na nowym kształcie paznokci- Pollygon. Ciekawa technika, bo polegająca na możliwości zdobienia paznokci od drugiej strony. Co jest dobrą alternatywą dla osób, których obowiązuje ścisły dress code. Zajęcia były bardzo sympatycznie poprowadzone. Zdobienie akwarelą na paznokciu też wygląda bardzo ładnie. Daje możliwość delikatnego zdobienia.
    Przy wyjściu z targów czekał na mnie już upominek, za który bardzo dziękuję. Został on bardzo dobrze do mnie dopasowany. Ale nie wiem czy to nie był zbieg okoliczności. Jednakże bardzo mnie on  ucieszył. Jeżeli ktoś z portalu ibeauty to czyta- dziękuję.
    O targach i wystwcach napiszę w następnych dniach. Bywacie na takich kongresach? Co sądzicie o takich wydarzeniach?

 


6 komentarzy:

 1. Nie bywam na targach, ale chętnie bym się wybrała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale mi się miło czytało Twoją relacje :) Na wstępie gratuluję wygrania tak drogocennej wejściówki! Pochwal się koniecznie jaki upominek dostałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tematy zupełnie nie w moim guście, ja pewnie poszłabym na same targi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bello, dziękuję. Post o samych targach się produkuję, niebawem się pojawi.
  Em, były różne do wyboru konferencje, jednak te mnie najbardziej zainteresowały. Żałuję, że nie mogłam być w niedziele, bo były chociażby trendy w makijażu. A na targi nie sposób było nie pójść- bo targi były na wszystkich korytarzach

  OdpowiedzUsuń
 5. In addition, The Muscle Maximizer comes with a complete 9
  week workout program for you to follow so you now have everything
  you need to get started right away and achieve the level of fitness
  you''. 5- The actuality about whenever and tips on how to work with both of
  those dumbbells and equipments to place on high level of quality muscle quickly.
  Then opt for ones cheapest way to help you feed those guns while using the Egg White peptids.


  Feel free to visit my webpage :: muscle maximizer results

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 wszystko co mnie zachwyca , Blogger