16:17

Doncaster/ Sheffield, Bruksela Charleoi


  Uwielbiam podróże, a gdy środkiem transportu jest samolot, jestem w siódmym niebie. Nie lubię także przepłacać, więc szukam najbardziej korzystnych połączeń. Często lotniska tanich linii są ulokowane poza miastem. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby to było blisko..
 Nauczona doświadczeniem mogę powiedzieć, że lotnisko Brussels South Charleoi wcale nie leży tak blisko Brukseli. Wg. google to 63 km, ale pokonuje się je samochodem zdecydowanie ponad godzinę. Czas ten wydłuża się, gdy chcemy dojechać z Brukseli i trafimy na godziny szczytu.
  Port lotniczy Roobin Hood Doncaster Sheffield, ma w nazwie o jedno miasto zbyt dużo. Faktycznie z dworca autobusowego w Doncaster mamy bezpośrednie dwa autobusy, które zawożą nas pod same drzwi lotniska. Jednak z Sheffield autobusem jedzie się prawie dwie godziny. Albo my tak szczęśliwie trafiliśmy, bo google podaje o połowę mniejszy wynik.
  Ale cóż się dziwić, skoro w pokładowej gazetce Wizzair'a mamy lotnisko Katowice/ Kraków.. No cóż..
  A jakie są wasze doświadczenia? Znacie podobne lotniska, które niby są blisko, a jednak daleko? Lubicie podróżować?

3 komentarze:

 1. lubię pordróżować :)

  z tanimi liniami już tak jest...

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie zdecydowanym faworytem jest Frankfurt-Hahn. Nie chce się denerwować i sprawdzać dokładnych odległości w Googlach, ale stawiam, że jest ok. 150 km od Frankfurtu nad Menem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Aniu, dziękuję za ten cenny wpis. Szaleją z tymi nazwami.

  Simply, no z tanimi różnie bywa, ale nie zawsze są najgorsze.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 wszystko co mnie zachwyca , Blogger