10:30

świąteczny TAG

   Dziękuję serdecznie Linusiaczkowi za zaproszenie do zabawy. Wiem, że już po świętach, ale miałam czas by choć trochę przemyśleć odpowiedzi. Jeżeli macie ochotę dowiedzieć się czegoś o mnie, bardzo proszę :)

1. Ulubiony świąteczny film:

Kevin? W sumie nie mam ulubionego filmu, lubię oglądać coś nowego. Przecież jest tyle bardziej wartych zobaczenia i tych mniej wartych zobaczenia filmów, a i tak życia zabraknie by o wszystkich wyrobić sobie opinię. Ale no cóż, nie ma filmu innego niż "Kevin sam w" który bardziej by mi się kojarzył ze świętami. Kiedyś także "Sami swoi", ale dawno już ich nie oglądałam.

2. Ulubiony świąteczny kolor?

Zielony jak choinka, czerwony jak bombki i złoty jak łańcuch. Także granatowy kojarzy mi się ze świątecznym kolorem.

3. Ubierasz się odświętnie czy spędzasz czas w pidżamie?

Ubieram się odświętnie, ale wygodnie. Tylko pytanie co dla kogo stanowi ubiór świąteczny? Ja i w zwykłe dni lubię ubrać żakiet, dobrze skrojoną sukienkę.

4. Jeśli w tym roku mogłabyś kupić prezent tylko jednej osobie, to kto by to był?

Jeżeli nie mogłabym kupić postarałabym się zrobić prezent najbliższym. Przecież prezenty nie muszą być drogie- można obdarować najbliższych chociażby własnoręcznie upieczonymi ciasteczkami w odświętnej formie.

5. Otwierasz prezenty w Wigilię czy w świąteczny poranek?

W mojej rodzinie otwiera się prezenty po kolacji wigilijnej. Do mnie w tym roku Mikołaj (bo do mnie dwa razy przychodzi Mikołaj, a nie Gwiazdor, a kto przychodzi do Was?) przyszedł trochę wcześniej i później. Ale także zostałam zaskoczona tym, że i pod choinką na mnie coś czekało.

6. Czy kiedykolwiek zbudowałaś domek z piernika?

Tak i to nie jeden. Żałuję, że w tym roku nie mogłam wygospodarować na niego czasu. Dawało mit o wiele radości. I wracając do tematu,z  doświadczenia wiem, że taki domek jest też dobrym, niezobowiązującym prezentem świątecznym, dla osób, którym chce się podarować coś, ale nie "kupny" prezent. Udało odnaleźć mi się zdjęcia domków robionych w 2007 roku i one są "ozdobą" tej notki.

7. Co lubisz robić podczas przerwy świątecznej?

Najchętniej podróżować i zwiedzać nieznane. Oprócz tego czytać, oglądać filmy, rozmawiać.

8. Jakieś świąteczne życzenia?

Pewnie, że mam. Nie są one związane ze świętami, ale mam (a czy jest ktoś, kto nie ma żadnych życzeń?). Ale pozwólcie, że zostaną one wciąż owiane tajemnicą :)

9. Ulubiony bożonarodzeniowy zapach?

Pierniczki! Staram się odnajdywać ich użytych podczas świąt perfumach. Ale jest chyba jeszcze piękniejszy zapach- choinka! I jeszcze pomarańcze.

10. Ulubione świąteczne jedzenie?

W mojej rodzinie jest zawsze o wiele więcej niż 12 potraw. Lubię różnego rodzaju rybki. Nie ma świąt bez czerwonego barszczu i bez dodatków do niego: uszek, krokietów, pieczonych "pierożków".Jeżeli komuś nie został ten TAG przesłany, to w tym momencie niech poczuje się wywołany do odpowiedzi, mimo tego, że już po świętach :)

Otrzymałam także tag o noworocznych postanowieniach. Nie robię nigdy takich postanowień, więc nie mam co tu napisać :) A wy macie noworoczne postanowienia?

5 komentarzy:

 1. bardzo fajny tag :)
  dodaję do obserwowanych i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Do mnie Mikołaj przyszedł 6 grudnia, a w Wigilię był Gwiazdor ;))

  OdpowiedzUsuń
 3. do mnie przychodzi Mikołaj :D

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie też dwa razy Mikołaj :) Chociaż w domu, tu mnie ma tradycji Mikołaja na 6 XII, na 6XII sama sobie sprawiłam prezent :D

  OdpowiedzUsuń
 5. wow, domki z piernika wyglądają cudnie :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 wszystko co mnie zachwyca , Blogger