13:42

Jak szybko zapakować prezenty?   Często bywa tak, że podczas przygotowań świątecznych pakowanie prezentów zostawiamy na ostatnią chwilę. Całe plany z wymyślnym pakowaniem zrodzonym w naszej głowie lub podpatrzonym w internecie zostają przełożone na przyszły rok. Jednakże czy zmusza nas do do zapakowania prezentów w reklamówki świąteczne? Co zrobić gdy okazało się przy pakowaniu prezentów braknie nam kolorowego papieru w mikołaje, bałwanki i inne śnieżynki?

Po pierwsze szukamy szarego papieru pakowego, celofanu (możemy wykorzystać ten, w którym były owinięte kwiaty, które kiedyś dostaliśmy), kolorowej bibuły. Teraz pora znaleźć wstążkę, gruby sznurek, taśmę i nożyczki.
   Teraz ograniacza nas tylko nasza wyobraźnia. W tym roku pod ręką miałam szary papier i celofan w gwiazdki. W szufladzie odnalazłam wstążkę, która jest u nas w domu od zawsze (nie mogę doczekać się kiedy ta szpula się skończy by kupić w końcu inny kolor niż różowy). Przechodząc koło doniczki z kwiatkiem spojrzałam na muszelki przywiezione z wakacji. A jeszcze później znalazłam materiałowe paski materiału pozostałe po szyciu firan.

   Nasze prezenty owijamy w szary papier- najmniej czasu zajmuje zawiązanie ich jak cukierek. Trochę więcej złożenie z papieru koperty, w którą włożymy prezent. I teraz mamy kilka możliwości- szary papier możemy obwinąć celofanem, a jeżeli go nie mamy dodajmy jakiegoś akcentu- można przyczepić świąteczne ozdóbki, przewiązać wstążkami, ponaklejać perełki.

 A jak wy w tym roku zapakowaliście prezenty?


A wszystkim, którzy dziś i jutro świętują, życzę pełnych radości świąt!

3 komentarze:

 1. Super pomysł :) Bardzo ładnie to wygląda! Dziękuję! Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny pomysł. cudnie Ci to wyszło :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super Ci to wyszlo:))))cieszy oko i nie tylko!
  U mnie dominowal gotowy papier jaki wybieram co roku w zaleznosci od nastroju:-) oraz torebki na wieksze gabaryty.
  Moj TZ bardzo postaral sie w tym roku bo zapakowal mi kazdy prezent i to w taki sposob, ze az szkoda bylo sciagac papier;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 wszystko co mnie zachwyca , Blogger