11:05

Czytam książki o Afryce

Afryka  fascynowala mnie od zawsze. Od zawsze chciałam ją zwiedzić, poznać, poczuć. Przeczytałam wiele książek, które chyba właśnie mogę obwinić za tę fascynację. Obejrzałam kilka filmów, które tylko podsyciły ciekawość. Moja lista państw i miejsc, które chciałabym zobaczyć jest bardzo długa. W tym roku spełniłam swoje marzenie, po 10 lat wróciłam, poznałam  nowy kraj. Jednak jeszcze przed wyjazdem, postanowiłam sięgnąc do literatury.
Anna Nieckula- Roberts, Zapiski z Afryki. Kenia- Tanzania- Zanzibar

Trzy kraje połączone bardzo blisko siebie, więc jeżeli jedziecie do jednego dnia tak jak ja, zwłaszcza gdy wybiercie się na safarii warto po nią sięgnąc. Książka napisana niezwykle przyjemne i można z niej się wiele dowiedzieć odnośnie zwierząt. Nie przeczytałam wcześniej jej opisu, ale sprawdzając go teraz muszę przyznać, że nie ma w nim ziarnka przesady. Wiele opisów przyrody, zwyczajów czy też wcześniej wspomnianych zwierząt. Jest to przewodnik inny niż wszystkie, mocna pozycja, która moim zdaniem jest obowiązkowa przed wyjazdem! Ewentualnie podczas pobytu.Beata Pawlikowska, Blondynka na Czarnym Lądzie

Jest to pozycja lekka, do przeczytania w jeden dzień. Wiem, że to nie jest książka dla każdego. Opisana z perspektywy jednej osoby i pełna osobistych opini, ocen i bez obiektywizmu.  Szczerze mówiąc, myślę że w wielu miejsca pokoloryzowana. Ale jeżeli szukasz książki lekkiej, przygodowej to dlaczego nie? Aczkolwiek i z tej książki wyniosłam trochę wiedzy odnośnie zwyczajów, roślin i zwierząt.Beata Lewandowska-Kaftan, Afryka jest kobietą.

Do tej książki zwabił mnie już sam tytuł. Od pierwszych stron pochłonęła, że czytając ją w piątkowy wieczór tylko całotygodniowe zmęczenie mnie od niej oderwało i pochłonął sen. Od razu po przebudzeniu chciałam czytać ją dalej. Książka to obowiązkowa pozycja, nie można się od niej oderwać.

Wszystkie książki są dostępne w aplikacji legimi.

Dzisiejszy pot ozdobiły zdjęcia z moich wakacji w Kenii. Więcej znajdziecie na moim instagramie.

Na dziś to wszystko. Idę czytać dalej.

12 komentarzy:

 1. Ja Afryką zafascynowana nie jestem - nawet nie byłam w stanie przeczytać w pustyni i w puszczy, a krzyżaków już tak :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tymi ksiazkami miakam tak samo, a sami krzyzacy w latach szkolnych to byl moj konik

   Usuń
  2. To mnie jednak bardziej w pustyni i w puszczy się podobało 😀

   Usuń
  3. I to pokazuje, ze kazdy lubi cos onbego! I slusznie :)

   Usuń
 2. to na pewno były niezapomniane wakacje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowne zdjęcia, jestem zachwycona. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z Beatą Pawlikowską już tak jest, trzeba ją lubić, żeby móc czytać jej książki. W przeciwnym wypadku będzie się z nich bardzo niezadowolonym. Trochę mnie to irytuje, że jest w nich tak mało treści ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No wlasnie, lubi lub nie lubi. A z trescia bywa roznie, ale czasem i cos lekkiego mozna przeczytac ;)

   Usuń
 5. Afryka od dawna i mnie fascynowała, byłam kilka lat temu na wakacjach w Kenii i od tamtej pory marzy mi się kolejna wyprawa na ten kontynent ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 wszystko co mnie zachwyca , Blogger