22:39

Glade by Brise, świeca drzewo sandałowe i wanilia

Chyba wszyscy wiedzą, że jestem uzależniona. Uzależniona od zapachów. Poznanie wosków i świec Yankee Candle uspokoiło mój perfumoholizm. Nadal kocham perfumy, jednak miłość do świec stała się silniejsza. Niejednokrotnie obiecuję sobie, że będę kupować tylko świece sprawdzonych i zaufanych firm. Jednak czasem chęć poznania bywa silniejsza i zdarza mi się zrobić mały skok w bok. Tak było tez tym razem. Czy czasem warto ulec pokusie?

 

Pamiętam kiedy mnie skusiła. Pierwsze wąchanie w Rossmanie nie dawało mi spokoju. Wygrał wtedy rozsądek. Za drugim razem, gdy patrzyłam na nią wzrokiem wygłodniałego buldożka, mój Kusiciel powiedział "weź". Nie mogłam się oprzeć. Kiedyś bałam się wanilii, jednak tej zimy oswoiłam ją. Jednak to nie wanilia mnie kusiła, moje zmysły rozpalał zapach drzewa sandałowego. Liczyłam na suchy, pobudzający zapach rozpalającego drzewa. Na trochę orientu. Świeca miała zapach. Nie wychodziła poza obszar łazienki, a nawet nie wypełniała jej każdego zakamarka. Jednakże było ją czuć. Obawy o całkowity brak zapachu były więc niesłuszne, jednak nie były to mocne doznania. Sam zapach ocenię podobnie. Jest trochę sandałowy, nieuspakajający zmysłów. Raczej bym stwierdziła, ze to kawałek drewienka, które ktoś kilkanaście dni wcześniej skropił olejkiem sandałowym. W połowie świecy przyszła kolej na wanilię. Delikatną, trochę chemiczną, nie zwracająca na siebie uwagi. Świeca się odpaliła, a ja ucieszyłam się, że to koniec naszej łazienkowej znajomości. Doceniłam zaś puste opakowanie,  ktore wykonane zostało porządnie.

A jakie świece wy palicie?

10 komentarzy:

 1. Ja najczęściej palę świece z ikei, ale ostatnio jestem oczarowana zapachem świecy z Bath and Body Works kwiat kwitnącej wiśni, choć słabo się pali

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam ich kilka świec, chyba pora pozbecac sie nad nimi na blogu ;) kwitnącą wiśnia brzmi niezwyke ciekawie :)

   Usuń
 2. ja już dawno nie zażywałam "aromaterapii" muszę to zmienić:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja najczęściej sięgam po świece YC lub B&BW - to chyba moje dwie świecowe ulubione marki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mni etc, kringle i woodwick, ale tylko w świecach ten ostatni.

   Usuń
 4. Ostatnio kupiłam ją w Rossmannie w Cenie na Dowidzenia za niecałe 5 zł. Pachnie ładnie, ale jeszcze jej nie odpaliłam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja skupiam się nad Yankee Candle od jakiegoś czasu ale ostatnio kupiłam świecę Air Wick i jestem zadowolona. Twoja wersja jest bardzo ładna.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 wszystko co mnie zachwyca , Blogger